Zöldítés
Zöldebb lett városunk a faültetési akciónak köszönhetően. Idén hetedik alkalommal csatlakozhattak a civil kezdeményezéshez mindazok, akik szebbé, élhetőbbé szerették volna tenni lakókörnyezetüket.
Edzőmeccs
Az NBIII-as Kazincbarcikával játszott edzőmérkőzést a Városi Stadionban az Ózdi FC megyei I. osztályú labdarúgó csapata.
Felújítás
A hosszú távú közfoglalkoztatás keretében kívül-belül megszépül az Ózdi Roma Nemzetiségi Önkormányzat épülete.
Felkészülés
Olimpiai kvótáért utazik az Európa-bajnokságra Nagy Nikoletta. Az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club kiválósága vasárnap hajnalban indul el Norvégiába, ahol április 12-én, kedden versenyez majd.
Bemutatkozás
Sorra tartják nyílt napjukat a város általános iskolái, így kínálva választási lehetőséget a leendő elsősök beíratására. Az Ózdi Árpád Vezér Általános Iskolában bemutató órára és fejlesztő foglalkozásra várták az érdeklődőket.
Parkolás
Hivatalosan is megengedett lesz a járdán való parkolás a Szent István út elején. Bár a városvezetés új parkolóhelyek létesítését tervezte, a lakók tiltakozásuknak adtak hangot.
Grillszezon
A tavasz beköszöntével egyre több szabadtéri program közül válogathatunk. Az idő immár a szalonnasütésnek, grillezésnek is kedvez. Ilyenkor azonban a tűzesetek száma is megszaporodik.
Műemlékek
Átszállították a törzsgyár területére azokat a gépszobrokat, amelyek a Gábor Áron Szakképző tagiskola udvarán álltak évtizedek óta.
Nyílt nap
Nyílt napot tartottak a II. János Pál Katolikus Általános Iskolában. A bemutató jellegű tanórákon az intézmény első osztályos diákjai adtak számot tudásukról.
Adomány
Több mint százezer forinttal támogatta a kórház CT-beszerzését a Tábla Fejlesztéséért Alapítvány és a településrész önkormányzati képviselője.
Győzelem
Nagy küzdelemben legyőzte egyik legnagyobb riválisát az ÓAM-Ózdi KC serdülő csapata a bajnoki rájátszás aktuális fordulójában.
Babalátogató
Nettó 300 000 forintot kapott az a házaspár, akik egy februárban hozott önkormányzati rendelet értelmében elsőnként jogosultak a családalapítást elősegítő támogatásra.
Faültetés
Idén is folytatódik a faültetési akció, újabb facsemetékkel gazdagodik a város. A hét évvel ezelőtt indított, települészöldítő kezdeményezés célja, hogy szebb, élhetőbb környezetben élhessenek az ózdiak.
Felkészítés
A hirtelen jött meleg időnek köszönhetően tehetjük vissza autóinkra a nyári abroncsokat.
Bronzérem
Bronzéremmel zárta az ultimate frizbi országos bajnokságot az UFÓzd együttese. Az ózdi repülőkorongosok hosszabb kihagyás után álltak össze a hazai rendezésű megmérettetésre.











